Dlaczego akurat Tygrys Na Logo Siła Spokoju ?

Koty uważam za stworzenia będące mistrzami precyzji i gracji w ruchu. Natura hojnie obdarzyła te futerka we wszystkie  7 cech motorycznych jakie też występują u człowieka z tym, że z większą dozą doskonałości.

  1. Gibkość
  2. Szybkość
  3. Siła
  4. Zwinność
  5. Skoczność
  6. Wytrzymałość
  7. Zręczność – i tu mogłabym zastąpić na precyzję i grację w sposobie poruszania się.

Dlatego ta ostatnia ich zaleta sprawia, że mogłabym obserwować je całymi godzinami. Poza tym wpływ towarzystwa kotów na nastrój człowieka wpływa kojąco i wyciszająco zwłaszcza gdy mruczą…

I doprowadzają do szału gdy coś narozrabiają lub zrzucą.

Mimo to można się od nich wiele nauczyć – chociażby obserwacji otoczenia i harmonii w jakiej potrafią żyć z przyrodą.

Natura i sprawność kotów jest bliska mojej filozofii firmy – czyli kształtowania swojej sprawności we wszystkich aspektach motorycznych. Oczywiście z jednoczesnym szacunkiem do swojego ciała. A koty w szczególny sposób dbają o swoje futerka.

Obdarzone silnymi cechami niezależności oraz indywidualności, których nie pozwoliły sobie odebrać przez człowieka…nadal podążają ze spokojem swoimi ścieżkami. Szczególnie inspirują mnie ludzie z takimi cechami odwagi i swoistej autonomii d utartych schematów, paradygmatów religii i przekonań.

Myślę sobie, że jako ludzie coraz bardziej gubiąc się w kanonach cywilizacji, braku empatii i tępa życia coraz bardziej nie zasługujemy na to aby zajmować najwyższe szczeble drabiny oddzieleni od ssaków jako ludzie mimo że nimi jesteśmy..

To właśnie od zwierząt możemy się uczyć naprawdę „Zasad człowieczeństwa”, empatii oraz bycia w pełni szacunku  i kultury  w przyrodzie.

Zostałam wychowana w domu w którym zawsze mieszkały  z nami zwierzęta. Jestem bardzo wrażliwa na ich krzywdę, której nigdy nie będę chciała zrozumieć. Obecnie mieszkam z dwoma kotami i psem…

Tak żyją ze sobą w zgodzie  – jeśli nasunęło Ci się to pytanie na myśl…mimo to, że każdy z nich ma inny charakter, temperament i humorki.